Topení a teplá voda

O víkendu 1. 10. 1016 propojily Pražské teplárny nová a původní potrubí, abychom zase mohli topit. Nyní je nutné:

  1. Mít regulační ventily – kohouty na topení – nastavené na číslo 5 – aby vzduch i voda mohla volně cirkulovat ve všech radiátorech a přívodním potrubí.
  2. Prosíme všechny ty, kteří uzavřeli kohouty – objímky – na přívodním potrubí – stoupačkách – ve svých sklepích, aby je opět otevřeli – voda tak začne opět v radiátorech cirkulovat. Všem děkujeme za obětavou spolupráci a pomo
  3. Prosíme všechny obyvatele bytů v 5 patrech, aby začali v pondělí, dne 3. 10. 1016 od 19.00 hodin radiátory odvzdušňovat.Pokud budete mít jakýkoliv problém s odvzdušňovacími ventily, obraťte se na zástupce představenstva ve vašem vchodu.Odvzdušňování provádějte pomalu, vždy maximálně 1 minutu a pak nejdříve za 15 minut odvzdušňování opakujte. Nový systém pracuje jinak než původní a kontroluje tlak v systému každých cca 15 minut a dopouští vodu. Takže vy odvzdušníte a teprve za nějakou dobu bude voda doplněna. Vzhledem k tomu, že je v objektu 60 stoupaček a každý bude odvzdušňovat v jinou dobu, nechte vždy časovou prodlevu na to, aby nově nainstalovaný systém vytápění mohl zareagovat.
  4. Od 10. 10. 2016 bude vyvěšena na nástěnce tabulka na vaše připomínky, jak u vás funguje topení. Do té doby je třeba mít otevřené regulační ventily na stupeň 5. Z přehledné tabulky zjistíme, jak fungují všechny radiátory a pokud bude vše v pořádku, budete pak každý topit dle svých požadavků.
  5. Připomínáme všem, že pro novou topnou sezonu, která právě u nás právě začíná, je v platnosti nový způsob úhrady za odebrané teplo, který byl důkladně popsán v posledním zpravodaji. Nebudou již platit pokuty za nízký odběr tepla, protože podle platných předpisů, bude automaticky při nízkém odběru hrazena částka pouze o 20% nižší, než bude průměr za celkově odebrané teplo v domě. Ten, kdo bude odebírat velké množství tepla, bude hradit celou odebranou částku. Odebrané množství již nebude snižováno a srovnáváno s průměrem.
  6. Poslední novinkou Pražské teplárenské a nového systému vytápění je, že voda pro radiátory bude ohřívána v závislosti na teplotě v okolí našeho domu. Proto se může stát, že teplota radiátorů bude reagovat na otevření regulačních ventilů jinak, než jsme byli doposud zvyklí.
  7. Doufáme, že vše společně zvládneme a s novým systémem ohřevu vody, jak pro teplou vodu, tak pro otápění, nebude problém. První vaše ohlasy jsou kladné. Teplá voda po napojení na nový systém teče mnohem dříve – bez prodlevy. Pouze jedna stoupačka u garsonek byla zavzdušněná. Snad to bude stejné i u topení.

Představenstvo BD Šestka – 2. 10. 2016